Yükleniyor...

Sıkça Sorulan Sorular

Mextup nedir? Ne işe yarar?
Mextup dilediğiniz adrese ve kişiye oturduğunuz yerden kolayca mektup yazıp gönderebilmenizi sağlayan bir uygulamadır. Mextup üzerinden yazmış olduğunuz mektup özel yazıcılarımız aracılığıyla basılır, yola çıkmak için hazır hale getirilir ve birkaç gün sonrasında adrese teslim edilir.
Mextup ile mektup göndermenin avantajları nedir?
 • İnternet bağlantınızın olduğu her yerden sıra beklemeden mektup yazıp gönderebilirsiniz.
 • Tek tıkla mektubunuzda kullanılacak zarf rengini ve kağıt rengini seçmeniz mümkündür.
 • Kağıt ve kalem ihtiyacınız olmayacaktır. Mextup ile yazmış olduğunuz mektup özel yazıcılar aracılığıyla yüksek kalitede basılır. Yazınız kötüyse ve okunmasında zorluk yaşanıyorsa bu problem de ortadan kalkacaktır.
 • Yazı stilini ve yazı rengini kolayca değiştirebilirsiniz. Ayrıca telefonunuzdaki emojileri de kullanabilirsiniz.
 • Fotoğrafçıya gitmeden mektubunuza kolayca fotoğraf ekleyebilirsiniz.
 • Kartpostal mı eklemek istiyorsunuz? 5 farklı kategoride dilediğiniz kartpostalı seçip ekleyebilirsiniz.
 • Dilerseniz mektubunuza manolya, lavanta veya bahar çiçekleri kokusu ekleyebilirsiniz.
 • Mektubunuzu kaydedip başka bir zamanda kaldığınız yerden yazmaya devam edebilirsiniz.
 • Silmediğiniz sürece gönderilen ve gönderilmeyen tüm mektuplarınızı tekrar görüntüleyebilirsiniz.
 • Mektubunuz yola çıktıktan sonra size göndereceğimiz takip kodu ile mektubunuzun nerede olduğunu, teslim edilip edilmediğini takip sisteminden kolayca görüntüleyebilirsiniz.
 • Mektubunuzu şimdi yazdınız ancak daha ileri bir tarihte mi yola çıkmasını istiyorsunuz? Geleceğe mektup kategorisini seçerek dilerseniz 10 gün, dilerseniz 10 yıl sonrası için mektubunuzun yola çıkmasını istediğiniz tarihi de ayarlayabilirsiniz.
 • Mextup ile gönderdiğimiz mektup nasıl hazırlanıyor?
  Ödemeniz onaylandığında mektubunuz sistem tarafından otomatik olarak işleme alınır. Göndermiş olduğunuz mektubunuza ait içerik ve zarfınız yazıcılar aracılığıyla yüksek kalitede basılır ve yola çıkmaya hazır hale getirilir.
  Mextup'a kayıt olmak ücretli midir? Aylık, yıllık abonelik ücreti var mıdır?
  Mextup'a kayıt olmak tamamen ücretsizdir ve abonelik ücreti yoktur. Sadece göndermek istediğiniz mektup için son adımda ücret ödenecektir.
  Gönderim ücreti nedir?
  Fiyatlarımız 120 TL'den başlamakta olup eklediğiniz fotoğraf sayısı, kartpostal, renk seçimleri, mektup uzunluğu gibi birçok opsiyonel özelliğe göre sistem tarafından otomatik olarak hesaplanmaktadır. Ancak ödemeden önce detaylı bir şekilde neye ne kadar ödeyeceğinizi görebilecek ve isteğinize göre mektup üzerinde kolayca değişiklik yapabileceksiniz.
  Ödemeler nasıl yapılıyor?
  Ödemeler üzerinde Visa veya Mastercard logosu bulunan tüm kredi/banka kartları ile yapılabilir. Ayrıca kart kullanmak istemeyen müşterilerimiz dilerse sadece telefon numarası ile mobil ödeme gerçekleştirebilir. Ancak operatör komisyonlarından ötürü mobil ödeme, kart ile ödeme yöntemine göre %30 daha pahalıdır. Mobil ödemede ücret, hattınız faturalı ise faturanıza yansıtılır. Faturasız ise TL bakiyenizden tahsil edilecektir.
  Mextup ile mektup gönderdiğimde mektubumun teslim edildiğini nasıl anlayabilirim?
  Siparişiniz sonrasında mektubunuz yola çıktığında takip kodunuz sisteme girilir ve sisteme kayıtlı numaranıza SMS yoluyla gönderilmektedir. Bu takip kodu ile gonderitakip.ptt.gov.tr adresinden veya "E-devlet kayıtlı gönderi takibi" sayfasından mektubunuzun nerede olduğunu ve teslim edilip edilmediği bilgisine ulaşabilirsiniz.
  Alıcının adresi değişti veya gönderdiğim adres yanlış. Şimdi ne olacak?
  Mektubunuz henüz dağıtıma çıkmadıysa talimat girerek adresi değiştirebilirsiniz. Ancak dağıtıma çıkan veya iade işlemi girilen mektup tekrar zarf üzerinde bulunan gönderen adresine, yani sizin girmiş olduğunuz adrese geri dönecektir.