Yükleniyor...

Sıkça Sorulan Sorular

Mextup nedir? Ne işe yarar?
Mextup dilediğiniz adrese ve kişiye oturduğunuz yerden kolayca mektup yazıp gönderebilmenizi sağlayan bir uygulamadır. Mextup üzerinden yazmış olduğunuz mektup özel yazıcılarımız aracılığıyla basılır, yola çıkmak için hazır hale getirilir ve PTT aracılığıyla adrese teslim edilir.
Mextup ile mektup göndermenin avantajları nedir?
 • İnternet bağlantınızın olduğu her yerden mektup yazıp gönderebilirsiniz.
 • Bu yüzden PTT'ye gitmenize ve sıra beklemenize gerek kalmayacaktır.
 • Tek tıkla zarf rengi, kağıt rengi seçmeniz mümkündür.
 • Kağıt ve kalem ihtiyacınız olmayacaktır. Mextup ile yazmış olduğunuz mektup özel yazıcılar aracılığıyla yüksek kalitede basılır.
 • Yazınız kötüyse ve okunmasında zorluk yaşanıyorsa bu problem de ortadan kalkacaktır. Sayfa hizalama derdine de elveda edebilirsiniz.
 • Yazı stilini ve yazı rengini kolayca değiştirebilirsiniz. Ayrıca telefonunuzdaki emojileri de kullanabilirsiniz.
 • Fotoğrafçıya gitmeden mektubunuza kolayca fotoğraf ekleyebilirsiniz.
 • Kartpostal mı eklemek istiyorsunuz? 5 farklı kategoride dilediğiniz kartpostalı seçip ekleyebilirsiniz.
 • Dilerseniz mektubunuza manolya, lavanta veya bahar çiçekleri kokusu ekleyebilirsiniz.
 • Mektubunuzu kaydedip dilerseniz başka bir zamanda kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
 • Silmediğiniz sürece gönderilen ve gönderilmeyen tüm mektuplarınız üyeliğinizde saklı kalacaktır.
 • Mektubunuz postaya verildikten sonra size göndereceğimiz takip kodu ile mektubunuzun nerede olduğunu, teslim edilip edilmediğini PTT takip sisteminden kolayca görüntüleyebilirsiniz.
 • Mektubunuzu şimdi yazdınız ancak daha ileri bir tarihte mi yola çıkmasını istiyorsunuz? Bu da çok kolay ayarlanabilir. Mektubunuzun postaya verilmesini istediğiniz tarihi de seçebilirsiniz. Dilerseniz 10 gün sonra dilerseniz 10 yıl sonra. Mektubunuzu istediğiniz tarihte postaya verebiliriz.
 • Mextup ile gönderdiğimiz mektup nasıl hazırlanıyor?
  Ödemeniz onaylandığında mektubunuz sistem tarafından otomatik olarak işleme alınır. Göndermiş olduğunuz mektubunuza ait içerik ve zarfınız yazıcılar aracılığıyla yüksek kalitede basılır ve yola çıkmaya hazır hale getirilir.
  Mextup'a kayıt olmak ücretli midir? Aylık, yıllık abonelik ücreti var mıdır?
  Mextup'a kayıt olmak tamamen ücetsizdir ve abonelik ücreti yoktur. Sadece göndermek istenen mektup için ücret ödenmektedir.
  Gönderim ücreti nedir?
  Fiyatlarımız 15 TL'den başlamakta olup eklediğiniz fotoğraf sayısı, kartpostal, renk seçimleri, mektup uzunluğu gibi birçok opsiyonel özelliğe göre sistem tarafından otomatik olarak hesaplanmaktadır. Ancak ödemeden önce detaylı bir şekilde neye ne kadar ödeyeceğinizi görebilecek ve bu duruma göre dilerseniz mektup üzerinde kolayca değişiklik yapabileceksiniz.
  Ödemeler nasıl yapılıyor?
  Ödemeler üzerinde visa veya mastercard logosu bulunan tüm kredi/banka kartları ile yapılabilir. Ayrıca kart kullanmak istemeyen müşterilerimiz dilerse sadece telefon numarası ile mobil ödeme gerçekleştirebilir. Ancak operatör komisyonlarından ötürü mobil ödeme, kart ile ödeme yöntemine göre %15 daha pahalıdır. Mobil ödemede ücret, hattınız faturalı ise faturanıza yansıtılır. Faturasız ise TL bakiyenizden tahsil edilecektir.
  Mextup ile mektup gönderdiğimde mektubumun teslim edildiğini nasıl anlayabilirim?
  Siparişiniz sonrasında mektubunuz postaya verildiğinde takip kodunuz sisteme girilir ve sisteme kayıtlı numaranıza SMS yoluyla gönderilmektedir. Bu takip kodu ile gonderitakip.ptt.gov.tr adresinden veya "E-devlet kayıtlı gönderi takibi" sayfasından mektubunuzun nerede olduğunu ve teslim edilip edilmediği bilgisine ulaşabilirsiniz.
  Mektubu gönderdim ancak takip sisteminde gönderici bilgileri neden farklı gözüküyor?
  Takip sistemindeki gönderici bilgileri firmamıza aittir. Ancak alıcı bu bilgileri görmeyecektir. Çünkü zarfınızın gerçek basımı mektup önizlemenizde gözüken zarf görseliyle birebir aynıdır. Burada bulunan önizleme doğrudan zarf üzerine basılmaktadır.
  Alıcının adresi değişti veya gönderdiğim adres yanlış. Şimdi ne olacak?
  Hatalı adres sebebiyle veya herhangi bir şekilde alıcısına ulaşamayan mektuplar tekrar zarf üzerinde bulunan gönderen adresine, yani sizin girmiş olduğunuz adrese dönecektir.