Yükleniyor...
Cezaevine Mektup Örnekleri
Son Güncelleme 25.08.2021 22:25

Cezaevine Mektup Örnekleri

Cezaevindeki sevgiliye, arkadaşa, abinize veya başka birisine mektup yazacaksınız ancak ne yazacağınızı düşünüyorsanız aşağıda hazırlamış olduğumuz cezaevine mektup örnekleri size farklı fikirler verebilir.


Cezaevine Mektup


Cezaevindeki Sevgiliye Mektup 1

Benim tatlı sevgilim,
Gel artık yeter bu kadar ayrılık sen benim her şeyim, bir tanemsin. Bu kadar yalan dolan arasında tek gerçek sensin hayatımda. İnsanlar, hayat, bu dünya, her şey çok basit ve yapmacık geliyor. Herkes menfaat derdinde. Zaman her şeye en güzel ilaç. Elbet Rabbim güzel kapıları açar bir tanem. Sen üzülme ben üzülürüm ikimizin yerine.
Sen üzülünce sanki bütün her şey benim için çok zorlaşıyor, ben daha çok üzülüyorum. Ama sen iyi olunca bende iyi oluyorum. Bir elmanın iki yarısı olmak böyle bir şey işte. Aşk böyle bir şey. Birde geçmişi düşünüp üzülmeni istemiyorum. Geçen geçmiş zaten önemli olan bundan sonrasını iyi değerlendirmekte. Şuan bizim üzülmeye değil iyi olmaya ihtiyacımız var.
Seni fazlasıyla özledim, haddi hesabı yok artık bu özlemin. Uçsuz bucaksız. Ama az kaldı. Dinecek tüm dertlerimiz, bitecek kederli günler. "Bir gün gönlümdeki derdi, kederi, yorgunluğu kapı dışarı edeceğim. Çünkü o gün gönlümün tokmağı 'kavuşmak' çalacak." Böyle bir söz okudum bugün çok beğendim. Bir tanem benim, canım bebeğim sabrettik, sabredeceğiz. Bu günleri unutup gideceğiz inşallah. Ben seni sonsuzca seviyorum. Her şeyim benim gönül özüm. Seni her zaman sevdiğimi unutma. Burada havalar çok serinledi. Oralar da eminim ki serindir. Üstünü örtmeyi unutma yatarken. Bir an önce oradan çıkmanı istiyorum. Çıktığında iş dışında hiçbir şey yapmayıp sadece seninle ilgilenmek istiyorum. Birlikte hayalini kurduğumuz her şeyi yapmak istiyorum. Başımın tacı ruhumun şifası gülüşü güzelim Allah'a emanet ol. Yan yana olmasak da kalbim ruhum hep seninle hep senin yanında bunu unutma.
Seni çok ama çok seviyorum.

Cezaevindeki Sevgiliye Mektup 2

Anlamsız hayatımın anlamı,
Seni ne kadar çok sevdiğimi anlatmaya dilimin ve aklımın yetersiz kaldığını biliyorsun. Zaten böyle büyük bir aşkı, şu kısacık satırlara sığdırmanın da hiçbir şekilde imkanı yok. Sen yanımdayken, hiçbir sıkıntımı derdimi hatırlamıyorum.
Yemene içmene dikkat et oralarda. Seni yıkılmış görmek istemiyorum. Her zaman dik duralım. Gücümüze hayran olsunlar. Sevgimiz bunları da aşacak.
Seninle yaşanan o güzel günlerin ardından bir gün bile senden ayrı kalmak, bana sensiz yapamayacağımı çok iyi göstermiş oldu. Bu hasret, bu özlem sanırım hiçbir sıkıntıya, hiçbir acıya benzemiyor.
Tek ayrılığımız bu geçirdiğimiz günlerimiz olsun.
Sen benim kalbimsin, senin üzüntün benim üzüntümdür. Derdin benim derdimdir. O omuzlarındaki yük artık sadece sende değil, ikimizin omzundadır. Evet belki yük kalkmaz ama hafifler. Çünkü biriz, biz her şeyi paylaşırız. Alıp bir parça ekmeği nasıl bölüp paylaşırsak derdimizi de, kederimizi de, yükümüzü de öyle paylaşırız. Yol arkadaşım, hayat eşim her gün yan yana yastıklarda uyuyacağım insan, ben her zaman yanındayım. Hayatta olduğum nefes aldığım her saniye süresince yanında olacağım. Sen de benim yanımda olduktan sonrada bana hiçbir şey olmaz. Sen benim babam, abim, kardeşim, annem, arkadaşım, dostum, sevgilim, yol arkadaşım, kocam her şeyimsin.
"Şimdi sen sevgilim, benden epey uzakta olabilirsin. Aramızdaki mesafelere yüzlerce gezegen sığabilir, milyonlarca insan doluşabilir, ardı sıra engeller çıkabilir. Lakin sevgilim azmim kuvvetlidir, senin için yürüdüğüm yollar boşu boşuna değildir."
Umut ediyorum ki, kavuştuğumuzda bu cehennemi cennete döndüreceksin. O gün bizim en güzel günümüz, özgürlüğümüzün en uç noktası olacak. Ben her zaman senin yanında kalmak, senin sevdiğin olmak istiyorum. Senin hayalinle uyuyup senin hayalinle güne başlıyorum. Senin sesinle uyuyup uyandığım günler bir an önce gelse keşke. Seninle oturup şöyle uzun uzun muhabbetler etmeyi nasıl özledim bir bilsen. Sana çay, kahve yapmayı, uzanıp yatakta konuşmayı, seninle zaman geçirmeyi o kadar çok özledim ki. Yarım bıraktığımız her şeyi tamamlayacağız. Kaderde bu da varmış. Her zaman kalbim seninle. Aklım hep sende. İyi olmanı diliyorum sevgilim. Dualarım hep bu yönde. Seni Allah'ıma emanet ediyorum. Kendine iyi bak, sıhhatine dikkat et.
Seni çok seviyorum.

Cezaevindeki Sevgiliye Mektup 3

Merhaba hayatım cümlelerime nasıl başlayacağımı bilmiyorum ama tek bildiğim bir şey var ki yaşadıklarımıza hala inanmakta güçlük çekiyorum. Bunda da vardır bir hayır diyorum. İnanıyorum ki eski günlerde ki gibi olacağız. Bu bir sınav bizim için. Biz senin suçsuz olduğuna kesinlikle inanıyoruz. Biz seni çok özledik. Çıkmanı dört gözle bekliyoruz. Biz güçlü durursak oğlumuz daha sağlıklı bir birey olacak. Bunun için elimden geleni yaptığıma emin olabilirsin hayatım. Ama bugünlerde çok duygusalım. Günler geçmiyor. Olanlara inanmak çok zor. Oğlumuza her baktığımda ağlayasım geliyor. Kimseye bir şey anlatamıyorum, çünkü anlattığımda insanlar bize acıyarak bakacak bazıları belki hakkımızda farklı düşünecek ve beni yıpratacaklar. Bundan dolayı sürdürebildiğim kadarıyla böyle devam edeceğim. Eski günlere dönmek için elimden geleni yapacağım. Çalışmaya devam ediyorum, buna mecburum hiç böyle hayal etmemiştim. Tam her şey yoluna girdi dediğimiz noktada bizim hayatımızı mahvettiler. Kesinlikle nazara geldik buna inanıyorum. Zor bir süreç bizi bekliyor. 8 ay nasıl geçer bilmiyorum ama sen orda psikolojini güzel tut. Kitap oku, bir el sanat kursuna git, ingilizce çalış vs. Unutma, kişi isterse yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Biz küllerimizden yeniden doğabiliriz. Yeterki birbirimize sadakati bırakmayalım, sevgimiz saygımız baki kalsın. Hep dua ediyorum ve etmeye devam edeceğim.
Seni çok ama çok öpüyorum. Kendine iyi bak hayatımın anlamı.

Cezaevindeki Sevgiliye Mektup 4

Hayatımın anlamı,
Sen benim başıma gelen en güzel şeysin. Beni hayatın karanlığından ve solgunluğundan kurtaran gönlümün neşe ile rengarenk olmasını sağlayansın. Yüreğin o kadar büyük ve temiz ki seninle sanki bütün kara bulutlar uzaklaştı ve her yerde çok sevdiğim ebemkuşağı. Her yerde var sanki gülümseyen bir fotoğrafın güzel bakışlım. Seni görmek bile beni o kadar mutlu ediyor ki seni öylesine seviyorum ki bunu anlatmaya hiçbir kelime, hiçbir şiir, hiçbir şarkı yetmez. Sana olan aşkımı hiçbir şey ifade edemez.
Senin gibi bir güzelliğe sahip olduğum için beni ben olduğum için sevdiğini bildiğim için çok mutluyum. Benim sevgilim olduğun için dünyanın en şanslı insanıyım. Sensiz hiçbir yere ait değil hiçbir sözle mutlu değilim. Sensizken hiçbir yemekte iştahlı hiçbir mevsimde huzurlu değilim. Her an seni görmek her an senin yakınında olmak mümkünse seninle aynı yastığa baş koymak ve ömrüm boyunca seni mutlu etmek istiyorum. Seninle birlikte yaşlanmak saçlarıma düşen akları seninle birlikte saymak istiyorum. Sen benim dünyadaki en değerli varlığımsın.
İyi ki benimlesin. İyi ki varsın. Seni çok seviyorum.

Dilerseniz cezaevindeki sevgilinize Mextup uygulaması ile oturduğunuz yerden cezaevine mektup yazarak gönderebilirsiniz. Mextup uygulamasını telefon, tablet veya bilgisayar üzerinden kullanabilirsiniz. Cezaevine mektup göndermek için burayı tıklayabilirsiniz. Yazacağınız mektup özel yazıcılar aracılığıyla basılarak hazırlanır ve göndereceğiniz adrese teslim edilecektir.

Cezaevindeki Arkadaşa Mektup 1

Çok değerli arkadaşım,
Sözlerime başlamadan önce şunu bilmelisinki seni hiç unutmadım. Çok sıkıntılı şeyler yaşadım, yazamadım sana.
Ama hep aklımdasın. Özür dilerim bu kadar geç yazdığım için. Neler yapıyorsun orada? Nasılsın demek belki saçma olur ama umarım iyisindir.
İstanbul'dan bir arkadaşım vasıtasıyla iyi bir iş aldım. Özel bir firmada depo sorumlusu olarak çalışmaya başladım. Biraz sıkıcı geçiyo ama idare ediyoruz. Buna da şükür. Öte yandan da hala ehliyet alamamıştım 7 senedir. Bu yaşa kadar ehliyetsiz kaldık. Ehliyeti aldım sonunda onu da hallettim. Biriktirdiğim parayla nişanıda yaptık. Sana nişan fotoğraflarını da yollayacağım. Allah'ın izniyle diğer seneye Merveyle evleniyoruz. Hayatımda olumlu, yeni ve güzel gelişmeler oluyor bu aralar. Tek problem senin orada olman canım kardeşim. Sen çıktığında inşallah her şey daha da güzel olacak. Umarım düğüne kadar tahliye edilirsin. Seninde olmanı çok istiyorum.
Bende bunlar var. Sende neler var neler yok? Her şey yolunda mı? Yazdıklarını defalarca okudum. Okurken çok duygulandım. Beni bol bol haberdar et kardeşim. Merakta kalmayayım. Bende sana önemli gelişmeler oldukça yazacağım. Evde olmadığımda gönderdiğin mektup sana geri dönüyor. Sana yeni çalıştığım yerin adresini atacağım. Mektuplarını artık oraya gönder kardeşim.
Tahliye edilir edilmez beni aramanı bekliyorum.
Özgür günlerde görüşmek dileğiyle Allah'a emanet ol kardeşim.

Cezaevindeki Arkadaşa Mektup 2

Selâmün aleyküm değerli kardeşim,
Nasılsın? İyisindir inşallah. Allah iyiliğini versin. Sanada bizlerede sabırlar ihsan etsin inşallah.
Bizler iyiyiz hamdolsun. Hiç olmadığımız kadar iyiyiz hemde şükürler olsun. Hem maddi hem manevi anlamda.
Birde sen olsan düşünemiyorum nasıl iyi olacağımızı :)
Görüşler açılınca adımı yazmayı unutma. Arama şansın olursa kesin ara beni. Herkes seni soruyor. Neler yapıyorsun, nasıl gidiyor yaz bize hepsini. Merakta bırakma.. İnsan bir şeyin eksikliğini görünce daha çok değerini anlıyor. Bizler çok gurbet görmedik, sıkıntı yaşamadık, ayrı yaşamadık hep beraberdik. Ama şimdi anlıyorum ki seni gerçekten çok özlüyorum.
Yengende selam sölüyor. Yeğeninde büyüyor çok şükür. Kocaman oldu. Onu en kısa zamanda yanına getireceğiz inşallah.
Bizlere bol bol dua et. Biz hep sana ediyoruz. Bir ihtiyacın olursa bize haber ver. Allah yar ve yardımcın olsun.
Rabbim yerinde rahatlık versin.
Kendine çok iyi bak. Allah'a emanet ol kardeşim.

Cezaevindeki Arkadaşa Mektup 3

Merhaba kardeşim,
Çok özlettin kendini. Selamını aldım. Nasılsın, napıyorsun? Af yasası ile ilgili gelişmeler var mı? Çıkmanı dört gözle bekliyorum. Kaç gündür naptım zaman nasıl geçti hiçbir şey anlamadım. Yazıcam yazıcam bir bakıyorum uyuyakalmışım. Bu aralar yorucu geçti. Birkaç olay yüzünden yeni eve taşındık. Kardeşimle birlikte kalıyoruz. Şimdiki ev deniz manzaralı tam senin istediğin türde :) Yokluğun çok belli oluyor buralarda. Gelde bol bol sohbet edelim, gülelim, eğlenelim. Ne makara yapardık olsan ahh ahh. Rabbim dostluğumuza uzun ömür versin, yüzümüzüde hep güldürsün inşallah.
Sen bu hayatta en güvendiğim insansın aynı anadan babadan doğmaya gerçekten gerek yokmuş iyiki tanımışım seni güzel yürekli sırdaşım benim. Sesin hep kulağımda.
Cansın kardeşimsin ölene kadar. Kendine çok iyi bak. Rabbime emanetsin.
Seni çok sevdiğimi unutma aslan kardeşim.

Dilerseniz cezaevindeki arkadaşınıza Mextup uygulaması ile oturduğunuz yerden cezaevine mektup yazarak gönderebilirsiniz. Mextup uygulamasını telefon, tablet veya bilgisayar üzerinden kullanabilirsiniz. Cezaevine mektup göndermek için burayı tıklayabilirsiniz. Yazacağınız mektup özel yazıcılar aracılığıyla basılarak hazırlanır ve göndereceğiniz cezaevine teslim edilecektir.

Cezaevindeki Abiye Mektup 1

Selamun aleyküm çok değerli abim,
Muhtemelen şu an bana hala niye mektup yazmadım diye söyleniyorsundur. Ne desen haklısın. Ancak şimdi bir şeyler birikti diyebilirim. Yoksa her günümüz aynı geçiyor biliyorsun abim. Amcamın oğlunu evlendirdik geçen hafta. Bizimkilerin arası biraz kötüydü biliyosun ama çok şükür düğünle birlikte amcamla babamın araları da yumuşadı. Sağolsun onlarda çok güzel karşıladılar. Gelin senin memleketten abi :) Kız aslen Trabzonluymuş ama doğma büyüme İstanbuldaymış. İki öğretmen birbirlerini bulmuşlar valla. Bazen bende düşünüyorum. İyi anlaşacağım birisiyle acaba ileride bir yuva kurmak ister miyim diye ama zor be abi. Biliyorsun ben sorumluluk almayı pek sevmiyorum. Yada şimdilik çok erken diyelim :)
Bunun haricinde kız kardeşim 2 yıllık çalışmanın ardından sonunda hukuk kazandı. Avukat olacak inşallah. Onu üniversiteye yerleştirmekle uğraşacağım bu aralar. Tüm aile covid aşılarımızı da olduk. Sizin orada durumlar nasıl abi aşı oldunuz mu çoktan?
Birde af yasasıyla ilgili bir gelişme var mı abi? Ben takip edemiyorum ama araştırmamı istediğin bir şey olursa emsal karar vs. bakar bulurum abi.
Benden şimdilik bu kadar. Sendeki gelişmeleri merakla bekliyorum abi. Ha bu arada babamın çok çok selamı var. Dikkat etsin kendine üzmesin kendini diyor.
Koğuşundaki abilerime, kardeşlerime çok selam söyle. Sana iyi baksınlar :) Allah'a emanet ediyorum hepinizi. Bedenen burada olsamda ruhen bir parçam seninle her zaman. En kısa zamanda tahliye haberinle birlikte dışarıda özgürce buluşabilmek dileğiyle. Dualarında beni de eksik etme abi. Mektubunu bekliyorum. Hoşçakal..

Cezaevindeki Abiye Mektup 2

Sevgili Abim,
Öncelikle seni ve ordaki kader mahkumu arkadaşlarını selamlıyorum. Hepinizin Allah yardımcısı olsun inşallah.
Sayılı günler gerçekten çabuk geçiyor. Şuan içerde sen ve senin gibi arkadaşların da dışarıyı, ailesini, eşini, çocuğunu, yakınlarını özlüyordur eminim. Umarım tez zamanda kavuşurlar. Şu an dışarı virüs dolayısıyla gerçekten çok sıkıcı. Kimse evinden işi harici çıkmıyor. İnsanların başına her türlü zorluk geliyor. Önemli olan bu zor günlerde biraz daha güçlü durmak ve benim daima senin yanında olduğumu bilmendir abim. Ben sağ oldukça Allah'ın izni ile senin her zaman yanındayım. Sen orda günlerini arkadaşlarınla bol bol sohbet ederek, dertleşerek, birbirinizle saygı çerçevesinde kalarak dolu dolu geçir. Yaklaşık 5 ay oldu sen cezaevine gireli. Bunlar hep senin günlerinden düşüyor. Bir zaman sonra bakacaksın ki çok çabuk geçmiş. Dışarıda bizler çok iyiyiz her şey aynı bıraktığın gibi. Yeğenlerime sık sık bir şeye ihtiyacınız var mı diye soruyorum. Para gönderiyorum. İçin rahat olsun abim. Hiçbir şekilde onları zora düşürmüyorum. Neye ihtiyacınız olursa arayın beni diyorum. İstemsizce biraz çekiniyorlar ama sende konuş onlarla abi. Ne olursa bana haber versinler. Sana da bu hafta içinde 2.000 TL yatırdım abi. Senin bir eksiğin, ihtiyacın var mı orada? Mektubunda istedikleriniz yaz güzel abim. Sağolsunlar beni görünce aklına gelebilecek herkes sana selam söylüyor. Halini hatrını soruyor. Herkesin selamı var abim.
Kendine çok çok iyi bak. Tüm koğuş arkadaşlarına selam eder sabırlar dilerim.

Cezaevindeki Abiye Mektup 3

Merhaba abim,
Değerli mektubunu aldım satırlarıma başlamadan önce bana uzak sana yakın mert bileklerinden sıkar, seni hasretle kucaklarım.
Nasılsın? İnşallah iyisindir. İyi olmanı bizleri yaratan cenabı haktan dilerim. Sende bizleri soracak olursan bizler de çok şükür iyiyiz. Yaramaz bir şey yok. Bıraktığın gibi çalışmaya devam.. Koğuşta yaşanan olayları duyduk çok üzüldük. Bu günlerde geçecek elbet. Sende canını sıkma aslan abim. Kendine iyi bak dışarda herkes iyi. İyi olmak zorundayız. Seni çok özledim abim. Mektubuna geç cevap verdim abi çünkü ailevi sıkıntılarla uğraşıyordum.
Sen günlerini nasıl geçiriyosun abi? İyi ol, güçlü ol abi. Sen zaten güçlüsünde moralini bozma yani abi :) Canımızsın abi biliyorsun işte. Sen canını sıkma biz her zaman yanındayız, seninleyiz, seni seven ailen var, bekleyenlerin var. Unutma o günlerde gelecek seni alacağız Allah'ın izniyle abim. Buralardan, benden bir isteğin arzun olursa başım gözüm üstüne biliyorsun. Canımızı veririz senin için.
Satırlarıma son verirken, seni önce Allah'a sonra sana emanet ediyorum. Kendine çok iyi bak görüşürüz aslan abim.

Dilerseniz cezaevindeki abinize Mextup uygulaması ile oturduğunuz yerden cezaevine mektup yazarak gönderebilirsiniz. Mextup uygulamasını telefon, tablet veya bilgisayar üzerinden kullanabilirsiniz. Cezaevine mektup göndermek için burayı tıklayabilirsiniz. Yazacağınız mektup özel yazıcılar aracılığıyla basılarak hazırlanır ve göndereceğiniz cezaevine teslim edilecektir.