Yükleniyor...
Mektup Zarfı Nasıl Yazılır?
Son Güncelleme 01.10.2019 12:24

Mektup Zarfı Nasıl Yazılır?

Mektubunuzu yazdınız. Zarfınız da hazır. Ancak zarfın üzerine ne yazacağınızı, zarfı nasıl dolduracağınızı bilmiyor musunuz? O zaman size iyi bir haberimiz var. Öğrenmek için tamda olmanız gereken yerdesiniz.


Zarfın Üzerine Neler Yazılmalı?

Cevap çok basit. Zarfın üzerine göndericinin adı, soyadı, adresi ve alıcının adı, soyadı, adresi yazılmalı. Bunlar dışında imzanıza, telefon numaranıza veya başka herhangi bir bilgiye gerek yoktur. İsteğe bağlı olarak (telefon numaranızı, mektubu yazdığınız tarihi vs.) ekstra bilgi ekleyebilirsiniz tabii. Ekstra bilgi yazmanız veya zarfınızı süslemeniz bir problem oluşturmayacaktır. Fakat abartmamaya özen gösterin.

Gönderici ve Alıcı Bilgileri Nasıl Yazılmalı?

1) Gönderici adı, soyadı, adresi mektup zarfının sol üst kısmına yazılmalı.

2) Alıcı adı, soyadı, adresi mektup zarfının sağ alt kısmına yazılmalı.

3) Zarfın sağ üst kısmını boş bırakmaya özen gösterin. Çünkü sağ üst kısma posta pulu eklenecektir.

- Ek olarak zarfınızın boş kalan kısımlarına çizimler yapabilir veya sticker ile süsleyebilirsiniz.

MEKTUP ZARFI ÖRNEĞİ :

Mektup Zarfı Örneği
Dilerseniz Mextup uygulaması ile oturduğunuz yerden mektup yazarak gönderebilirsiniz. Mextup uygulamasını telefon, tablet veya bilgisayar üzerinden kullanabilirsiniz. Sevgiliye, askere, dilediğiniz bir adrese veya cezaevine mektup göndermek için burayı tıklayabilirsiniz. Yazacağınız mektup özel yazıcılar aracılığıyla basılarak hazırlanır ve göndereceğiniz adrese teslim edilecektir.